„CityBee” klientų grupės ieškinys (2022-2024)

Dalintis:

2021 m. automobilių nuomos paslaugą teikianti įmonė UAB „CityBee Solutions“ (UAB „Prime Leasing“) paskelbė, kad iš įmonės duomenų  bazės buvo pavogti  ir  paviešinti  daugiau  nei  110  000 vartotojų asmeniniai duomenys (vardai, pavardės, asmens  kodai, telefonų  numeriai,  elektroninio pašto ir gyvenamosios vietos adresai, vairuotojų pažymėjimo numeriai, paskyrų slaptažodžiai ir kt.). Dėl šio įvykio vartotojai patyrė nemažai nepatogumų bei nuostolių: turėjo pakeisti paskyrų įvairiose svetainėse slaptažodžius, keisti banko korteles, vairuotojų pažymėjimus, net telefono numerius.

Vartotojų aljansas parengė grupės ieškinį teismui dėl vartotojų patirtos žalos atlyginimo. Vartotojų patogumui buvo sukurta speciali informacinė sistema https://www.CBgrupe.lt/, kurioje buvo galima užpildyti pareiškimo formą, o dabar – rasti atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus, stebėti, kaip vyksta procesas, prireikus – susisiekti su ieškinio iniciatoriais.

Vartotojų aljanso manymu, grupės ieškiniai, dar tik žengiantys pirmuosius žingsnius Lietuvoje – efektyvi priemonė vartotojams apginti savo teises, pažeidus kolektyvinius interesus (pavyzdžiui, atšaukus renginį, išleidus brokuotą prekių partiją ar pan.), todėl skatina vartotojus aktyviai pasinaudoti šia galimybe. Ieškiniu bus siekiama piniginės kompensacijos priteisimo kiekvienam nukentėjusiam asmeniui, tačiau svarbiausia – paskatinti verslininkus daugiau dėmesio skirti vartotojų teisėms ir užtikrinti asmens duomenų apsaugą.

Grupės ieškinys pateiktas 2022 metų lapkritį.  Iš viso grupėje yra 346 nariai. 2024 m. vasario 19 d. buvo paskelbtas tarpinis sprendimas byloje. Teismas ieškinį tenkino iš dalies. Vartotojų aljansas nesutikdamas su teismo sprendimu pateiktė apeliacinį skundą Citybee byloje.

Projektą kuruoja Vartotojų aljanso viceprezidentas Rytis Jokubauskas.  Tel.+370 61182254,  el. paštas  Rytis.Jokubauskas@vartotojualjansas.lt

Projektas finansuojamas iš Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai skirtų valstybės biudžeto asignavimų.