2019 – 2021 m. Vartotojų aljansas sėkmingai įgyvendino Europos Komisijos Teisingumo ir vartotojų reikalų generalinio direktorato (DG JUST) inicijuotą ir BEUC koordinuojamą projektą Consumer PRO. Projektas vykdomas visose ES valstybėse narėse, Norvegijoje ir Islandijoje. Projekto tikslas – stiprinti nacionalines vartotojų organizacijas, kad vartotojų teisės visoje Europoje būtų ginamos kokybiškai ir profesionaliai, suteikiant NVO labiausiai trūkstamus mokymus (kompetencijų ir gebėjimų ugdymas, resursų pritraukimas, projektų valdymas ir pan.).
Pirmame projekto etape kiekvienos šalies – projekto dalyvės vartotojų teisių gynėjai išsirinko jiems aktualiausias temas, kuriose norėjo pagilinti žinias. Lietuvos organizacijoms trūko informacijos apie tvarumą, todėl tokie mokymai ir buvo surengti. Tai, kad tema svarbi patvirtino didžiulis susidomėjusių asmenų skaičius. Atsižvelgiant į tai mokymų kursas buvo pakartotas.
Mokymuose nagrinėtos tokios temos kaip: klimato kaitos politika, žiedinė ekonomika, energetinis skurdas, tvarus mobilumas ir būstas, tvarūs finansai, švari ir sveika aplinka – kodėl tai svarbu vartotojams ir kaip užtikrinti vartotojų teises šiose srityse. Mokymams vadovavo Vartotojų aljanso viceprezidentas, tvarių finansų bei ateities energetikos vartotojų apsaugos kontekste ekspertas, daugelio tarptautinių iniciatyvų tvarumo srityje aktyvistas ir iniciatorius Kęstutis Kupšys, padedamas Vartotojų aljanso tyrėjos Rimantės Balsiūnaitės (veiklos sritis – klimato apsauga, energetika, inovacijos švariosiose technologijose). Kviestiniai lektoriai: LR Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės vyr. specialistė, atsakinga už klimato kaitos strategiją, tarptautinę politiką Jurga Valainytė, Bioskaidžių atliekų tvarkymo ekspertas Domantas Tracevičius, KTU Pakavimo inovacijų ir tyrimų centro vadovas Dr. Visvaldas Varžinskas bei darnaus vystymosi/tvarumo ekspertė Audronė Alijošiutė-Paulauskienė.
Daugiau informacijos mokymų tema Teoriniai tvarumo pagrindai