Kaip veikia balkoninė saulės elektrinė?

Dalintis:

Dažniausiai ant daugiabučių namų balkonų instaliuojama mini saulės elektrinė naudoja saulės kolektorius, kurie iš saulės šviesos gamina nemokamą elektrą Jūsų namams. Šią elektrą mikroinverteris (keitiklis) iš nuolatinės srovės paverčia į kintamąją srovę ir tiekia į jūsų elektros tinklo grandinę (per kištukinį prijungimo bloką). Energijos pakanka, kad galėtumėte maitinti buitinius prietaisus – šaldytuvą, skalbyklę, mikrobangų krosnelę.

Tokia mini elektrinė susideda iš:

  • saulės modulio,
  • mikroinverterio,
  • montavimo sistemos (tai lengva konstrukcija, kurios pagalba saulės moduliai montuojami ant balkono ar statomi prie namo).

Saulės kolektorius

Saulės kolektorių sudaro saulės moduliai, pagaminti iš puslaidininkinės medžiagos. Saulės spinduliams susidūrus su saulės moduliu, medžiagoje esančios dalelės pradeda judėti ir sukuria elektros energiją.

Keitiklis

Mikroinverteriai (keitikliai) saulės kolektorių gaminamą nuolatinę srovę (DC) konvertuoja į kintamąją srovę (AC), kuri naudojama jūsų namuose.

Montavimo sistema

Montavimo sistema užtikrina, kad saulės kolektoriai būtų tinkamoje padėtyje ir tinkamu kampu, kad gaudytų saulės spindulius.

Įjungiamas saulės energijos prijungimo įrenginys

Saulės energijos jungties įrenginys yra naudojamas saulės kolektoriams prijungti prie elektros tinklo. Saulės energiją galima prijungti kaip žiedinio tinklo dalį, kaip atšaką nuo žiedinio tinklo arba kaip atskirą spindulinę grandinę.

Paruošta pagal informaciją internete, Solocalenergy nuotr.

Apie SUNRISE

Šis projektas yra Europos Klimato Iniciatyvos (EUKI) dalis. EUKI yra Vokietijos federalinės ekonomikos reikalų ir klimato politikos ministerijos projektų finansavimo instrumentas, kurį administruoja Vokietijos vystomojo bendradarbiavimo agentūra GIZ. Daugiau informacijos: https://www.euki.de/en