Konferencija „Naujos saulės energijos panaudojimo galimybės daugiabučiuose namuose ir energetinėse bendrijose”

Dalintis:

Tarptautinėje konferencijoje Seime politikai ir ekspertai diskutuos apie Lietuvos gyventojų įtraukimo į apsirūpinimo energija procesą

Balandžio 12 d., penktadienį, Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisija kartu su Lietuvos saulės energetikos asociacija ir Lietuvos vartotojų asociacijos aljansu organizuoja tarptautinę  konferenciją apie gyventojų įtraukimo į apsirūpinimo energija procesą panaudojant saulės energetikos galimybes daugiabučių namų renovacijoje ir kuriant energetines bendrijas.

Konferencija vyks Konstitucijos salėje (I rūmai). Pradžia –9.30 val.

„Renginio tikslas – vykdant 2018 m. Europos Sąjungos Atsinaujinančios energetikos direktyvą, sukviesti Lietuvos bei užsienio šalių ekspertus ir aptarti, kaip Lietuvoje gali būti didinamas energiją gaminančių vartotojų (angl. prosumers) skaičius, kokius geriausius užsienio pavyzdžius galima panaudoti siekiant darnios energetikos sektoriaus plėtros,“ – sako Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys.

Įžanginės sesijos (9.30 val.) tema – „Energetikos politika ES priėmus teisės aktų rinkinį „Švari energija visiems europiečiams“. Dalyvius pasveikins naujasis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, apie atsinaujinančią energetiką Lietuvos Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje kalbės energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, konferenciją moderuos Virgilijus Poderys.

I konferencijos dalyje (9.30 val.) bus kalbama apie saulės energijos panaudojimą  daugiabučiuose namuose, – II dalyje (12.30 val.) – apie energetinių bendrijų kūrimą ir jų vaidmenį  įgyvendinant ES atsinaujinančios energetikos plėtros nuostatas. 15 val. baigiamąsias išvadas pristatys V. Poderys ir Knutas Hioleris (Knut Höller), organizacijos „Initiative Wohnungswirtschaft Osteuropa e.V.“ vadovas. 

Plačiau: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=35448&p_k=1&p_event_id=11469