Mažoji saulės elektrinė balkono: kaip įsirengti ir užregistruoti

Dalintis:

Daugiabučių namų balkonai gali tapti puikiomis vietomis įrengti saulės elektrines. Jei norite įsirengti mažos galios 0,8 kW saulės elektrinę ant daugiabučio namo balkono, štai keli žingsniai, kuriuos galite atlikti. Pirmiausia, jums teks susipažinti su savo namo elektros instaliacija. Čia be specialisto pagalbos, greičiausiai, neapsieisite. Senos statybos namų elektros instaliacija gali būti per sena ir tuokiu atveju negalėsite įsirengti saugiai elektrinės ant savo balkono.

Šaltinis: Solocalenergy.

Jei elektros instaliacija – patikima, tuomet jums reikia balkone įmontuoti (išvesti) elektros kištuką (rozetę), kuri būtų apsaugota nuo drėgmės. Jei nesate elektrikas, tuomet teks kviesti į pagalbą specialistą.

Be to, teks paruošti techninį projektą. Tam reikės išsimatuoti balkono plotą, įsivertinti kokio dydžio ir galios modulių Jums reikia. Tuomet turite susirasti ar Jūsų norimos galios ir išmatavimų modulių galite užsisakyti ir nusipirkti. Pasikonsultavę su specialistu, galite pasiruošti techninį projektą.

Toliau su projektu teks žygiuoti į pas savivaldybės specialistus. Čia turėsite pateikti paraišką dėl saulės elektrinės įrengimo ant balkono. Po projekto patvirtinimo, jei jus lydės sėkmė, gausite leidimą elektrinės įrengimui.

Tačiau tai dar ne viskas. Jums teks gauti Jūsų daugiabučio namo butų savininkų sutikimą Jūsų elektrinei įsirengti. Galbūt čia galite rasti bendraminčių. Galbūt Jūs būsite ne vienas, kuriam įdomu išbandyti saulę savo namuose. Tokiu atveju Jums būtų lengviau įtikinti kitus kaimynus, kad elektrinę įsirengti saugu.

Jei Jums pasiseks ir gausite visus leidimus bei sutikimus, galėsite lengvai susimontuoti saulės modulį ant savo balkono. Gamintojai, parduodami visą balkono saulės elektrinės komplektą dažniausiai prideda instrukciją, kaip tai padaryti pačiam. Žinoma, geriausia montuoti ne vienam, tad pasikvieskite į pagalbą kaimyną, kolegą ar draugą. Sumontavus saulės modulį ir jį pakabinus, beliks prijungti saulės modulį prie keitiklio (inverterio) – tai padaryti labai lengva, nes visą saulės elektrinės paketą pardavęs gamintojas jau yra išvedęs reikiamus laidus, kuriuos prijungti paprasta.

Ir paskutinis žingsnis, modulio įjungimas į elektros kištuką (rozetę). Štai ir viskas, Jūsų mažoji saulės elektrinė paruošta.

O jau dabar liko dar vienas nedidelis žingsnelis – registracija ESO svetainėje. Registruojantis Jums teks pateikti reikiamus dokumentus. Visą informaciją rasite čia: https://www.eso.lt/web/08-kw-elektrines-prijungimas/335.

Šis projektas yra Europos Klimato Iniciatyvos (EUKI) dalis. EUKI yra Vokietijos federalinės ekonomikos reikalų ir klimato politikos ministerijos projektų finansavimo instrumentas, kurį administruoja Vokietijos vystomojo bendradarbiavimo agentūra GIZ. Daugiau informacijos: https://www.euki.de/en