Penki pagrindiniai šilumos siurblių privalumai

Dalintis:

Šilumos siurblys veikia tokiu pat principu kaip ir šaldytuvas. Šaldytuve šiluma imama iš šaldytuvo vidaus ir atiduodama į aplinką šaldytuvo gale. Šilumos siurblys pasisavina šilumą iš dirvožemio, uolienų, oro arba vandens ir paskirsto ją į Jūsų namus. Dėl saulės šilumos, esančios uolienose, dirvožemyje, ore ar vandenyje kiekviena kilovatvalandė (kWh) elektros energijos, reikalingos siurblio darbui, virsta 3-5 kilovatvalandėmis šilumos name.

Šilumos siurbliai, kaip šilumą iš vienos vietos į kitą perduodantis produktas, gali būti puiki investicija. Tačiau ar iš tikrųjų žinote, kokie yra konkretūs jų privalumai? Pristatome penkis pagrindinius šilumos siurblių privalumus.

  • Energiją taupantis

Šie siurbliai vis labiau populiarėja, nes yra energetiškai efektyvūs – jie nenaudoja iškastinio kuro. Tai reiškia, kad pasirinkdami šilumos siurblius vartotojai sunaudos mažiau dujų. Šilumos siurbliai – dar ir taupo energiją, o tai reiškia, kad vartotojai mažiau už ją moka. Šilumos siurbliai – viena iš priemonių, rekomenduojama įsidiegti vartotojams, norintiems sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimus.

  • Tylus

Dar vienas šilumos siurblių naudojimo privalumas yra tas, kad jie yra beveik begarsiai. Šie gaminiai specialiai sukurti taip, kad veikdami keltų minimalų triukšmą. Jei jus erzina triukšmingas oro kondicionierius, gali būti, kad atėjo laikas jį pakeisti šilumos siurbliu.

  • Du viename: ir šildo, ir šaldo

Vienas patraukliausių šilumos siurblių privalumų yra tai, kad jie veikia tiek kaip jūsų patalpų šildymo, tiek kaip vėsinimo šaltinis. Ši „du viename“ sistema geriausiai veikia švelnaus klimato zonose ir gali padėti išvengti būtinybės įsigyti ir krosnį, ir oro kondicionierių.

  • Nesudėtinga priežiūra

Vienas patrauklus veiksnys, susijęs su šilumos siurbliais, yra tai, kad jiems iš tikrųjų nereikia per daug priežiūros. Nors kasmet būtina patikrinti sistemą, tai gali atlikti namų savininkas, o tai reiškia, kad nereikės mokėti pinigų profesionalams. Toks variantas tinka namų savininkams, norintiems ilgainiui sutaupyti pinigų.

  • Naudinga patalpų oro kokybei

Vienas iš šilumos siurblių privalumų sveikatai yra tai, kad jie iš tikrųjų gali padėti pagerinti namų oro kokybę, nes filtruoja orą ir sausina aplinką. Gera oro kokybė viduje yra reikšminga siekiant išvengti ligų ir kitų sveikatos komplikacijų.

Šaltinis: internetas

Apie CLEAR-X

CLEAR-X – tai Europos Komisijos agentūros CINEA finansuojamo „Horizon 2020“ projekto „Consumers Leading the EU’s Energy Ambition Response, Expansion“ sutrumpinimas. Bendras projekto tikslas – suteikti vartotojams galimybę dalyvauti energetikos transformacijos procesuose, investuojant į atsinaujinančius energijos šaltinius ir energiją taupančias technologijas. Projektu siekiama palengvinti vartotojų prieigą prie atsinaujinančios energijos šaltinių už prieinamą kainą, teikiant patikimą informaciją ir organizuojant kolektyvinio pirkimo schemas. Viena iš projekto veiklų – patobulinta reguliavimo sistema. Projekto finansavimo sutarties Nr. 101033682.