Projektas „Connecting the Dots“

Dalintis:

Nuo 2025 metų sausio pradžios Vartotojų aljanso komanda prisideda, kaip subkontraktoriai, prie „Eurodad“ projekto „Connecting the Dots“ įgyvendinimo.

➔Tai ES DEAR (angl. Development Education and Awareness Raising) sąmoningumo ugdymo programos finansuojamas projektas (https://dearprogramme.eu/)

➔Jo pagrindinis tikslas – didinti ES piliečių, ypač – mažiau aktyvių, sąmoningumą ir įsitraukimą.

➔Projekto „Connecting the Dots“ dėmesio centre – ekonominio teisingumo, lyčių lygybės ir klimato teisingumo sąsajos. Šios sąsajos pateikiamos kaip tarpusavyje susiję sprendimai, skirti spręsti tai, ką EK apibrėžia kaip pasaulinius iššūkius (pasaulinė socialinė, ekonominė ir lyčių nelygybė, klimato kaita ir aplinkos niokojimas).

➔Projektu siekiama – gerinti aktyvistų (angl. multipliers) žinias ir įgūdžius, kad jie galėtų pasiekti platesnį piliečių ratą ir tiesiogiai skatinti sąmoningumo didinimo veiksmus bei kampanijas, taip sudarant spaudimą politikos formuotojams.

Projektas vyksta 15 Europos šalių.

Šis projektas turi tris pagrindines kryptis:

  • advokacijos;
  • komunikacijos;
  • projekte dalyvaujančių organizacijų gebėjimų, jų ekspertiškumo stiprinimas.

Tikslinės auditorijos (Lietuvoje) yra:

  • Lietuvos visuomenė (jaunimas ir suaugusieji). Jaunimas yra tokia tikslinė auditorija, kuri ne tik informuojama, bet ir įtraukiama į projekto veiklas;
  • politikos formuotojai, žiniasklaida.

„Connecting the dots“ projektas išskiria 4 tikslines grupes:

  1. Aktyvistai
  2. Jauni ir suaugę ES piliečiai, kurie mažiau domisi ir mažiau dalyvauja sprendžiant pasaulines problemas
  3. Žiniasklaida
  4. Pedagogai/mokytojai
  5. Politikos formuotojai

Lietuvoje įgyvendinamu projektu siekiame prisidėti prie šio Europos judėjimo už ekonominį, lyčių lygybės ir klimato teisingumą, darant įtaką lemiamam momentui – FfD4 procesui (angl. „Finance for development“ ketvirtai konferencijai). Ši konferencija vyks 2025 m. vasarą Sevilijoje (Ispanija).

Iš šios konferencijos labai daug tikimasi, tai dešimtmečio renginys. Jis nulems pasaulio finansų ir ekonomikos sistemos ateitį ir vystymosi finansų politikos kryptis – taip vadinamą finansų architektūrą.

Projektas truks 20 mėnesių, iki 2026 m. rugpjūčio.

  • Vartotojų aljansas organizuos Lietuvoje „Eurodad“ suplanuotus komunikacijos veiksmus – komunikacijos kampaniją, ji bus susijusi su FFD konferencijos viešinimu.
  • O taip pat paraleliai vykdys Vartotojų aljanso pasiūlytas ir „Erodad“ patvirtintas veiklas.

Komunikacijos veikla apims:

  • straipsnių/pranešimų spaudai rašymą ir jų viešinimą nacionalinėje ir regioninės žiniasklaidos priemonėse;
  • vaizdo klipų kūrimą ir jų viešinimą socialiniuose tinkluose, į jų gamybą įsitrauks jauni aktyvistai;
  • bus sukurtas „Etiškos komunikacijos apie vystomąjį bendradarbiavimą“ vadovas.

Advokacijos veikla apims:

  • dalyvavimą parengiamosiose Jungtinių Tautų konferencijose, dalyvavimą FFD4 konferencijoje;
  • regioninės konferencijos organizavimą;
  • diskusijų/apvaliųjų stalų rengimą;
  • advokacijos žinučių formulavimą ir pasiūlymų platinimą suinteresuotoms šalims.

Pasibaigus projektui:

  • Tikslinė auditorija (1 milijonas žmonių Lietuvoje) bus informuota apie vystomąjį bendradarbiavimą, FfD4 konferenciją ir jos tikslus bei uždavinius, žmogaus teises, klimato ir lyčių lygybę bei kitas su vystomuoju bendradarbiavimu ir pasauline klimato politika susijusias temas.
  • Lietuvoje bus parengtas „Vystomojo bendradarbiavimo etiškos komunikacijos vadovas“ („Etikos žodynas“). Ši žiniasklaidos priemonė padės pilietinei visuomenei, politikams, žiniasklaidos atstovams, aktyvistams, mokslininkams ir kt. geriau suprasti klimato teisingumo klausimus ir apie juos teisingai informuoti, nenaudojant smurtinės komunikacijos.
  • Tikslinei auditorijai perduoti komunikacijos pranešimai padidins visuomenės teigiamą požiūrį į Globalių pietų šalis, o tai padidins arba bent jau užtikrins pakankamą Lietuvos finansavimą vystomojo bendradarbiavimo politikos įgyvendinimui.
  • Tikslinė auditorija (plačioji visuomenė, t. y. pilietinės visuomenės aktyvistai) geriau supras vystomąjį bendradarbiavimą, klimato teisingumą, lyčių lygybę ir įvairių visuomenės grupių vaidmenį sprendžiant klimato problemas ir galės prisidėti prie projekto tikslų įgyvendinimo po projekto pabaigos.
  • Tikslinė auditorija (politikos formuotojai) bus informuota apie pagrindinius politinius sprendimus, susijusius su FfD4 konferencija, ir tikimasi, kad gauti pasiūlymai bus įtraukti į šalies politikos formavimo procesą.

Projekto tvarumas. Iki projekto pabaigos Vartotojų aljanso komanda bus sukūrusi kontaktų tinklą su kitomis pilietinės visuomenės organizacijomis Lietuvoje, Europoje ir pasaulio Pietuose. Tai leis organizacijai toliau komunikuoti šiais klausimais, stiprinti visuomenės supratimą, toleranciją ir geranoriškumą pasaulio pietų gyventojų atžvilgiu bei propaguoti klimato teisingumo idėjas mūsų šalyje.

Šis projektas yra bendrai finansuojamas Europos Sąjungos. Už šioje svetainėje pateiktą turinį atsako tik Vartotojų aljansas ir jis nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę.