SAULĖS ELEKTRINĖS NAUDOS SKAIČIUOKLĖ

Ši skaičiuoklė skirta taupantiems energiją ir saugantiems gamtos išteklius. Skaičiuoklės pagalba sužinosite, kiek mokėtumėte už elektros energiją, įsirengę saulės elektrinę ant savo namo stogo ar įsigiję nutolusios saulės elektrinės „gabaliuką“. Jūs sužinosite, kokios galios elektrinės reikia jūsų namų ūkiui, kokią sumą reikia investuoti ir per kiek laiko šios investicijos atsiperka. Šios žinios jums suteiks pasitikėjimo kalbantis su tiekėjais.

Kiek dabar mokate už elektrą?

Įveskite, kiek jūsų namų ūkis sunaudoja elektros per metus (kWh).

Sudėkite visų praėjusių dvylikos mėnesių naudojimą (galite rasti savo sąskaitose) ir šį skaičių įrašykite langelyje apačioje.

kWh per metus
Įveskite skaičių

Įveskite, kiek šiuo metu mokate už 1 kWh:

EUR
Įveskite skaičių

Mokate dabar per metus:

€0

Vadinasi, Jums reikia įsirengti 0 kW galios elektrinę.

Kiek per metus mokėtumėte už elektrą, įsirengę saulės elektrinę?

Saulės energija gaminama šviesiu paros metu, tačiau daugelis vartotojų dieną nebūna namie ir įprastai daugiausia elektros suvartoja vakare. Informacija

Įveskite, kokią dalį pagamintos elektros suvartosite savo namuose dienos metu:

Sunaudojama saulės energija:

50%

50%

Kokį variantą svarstytumėte?

Įsirengę nutolusią elektrinę (tarkime, jei gyvenate daugiabutyje), kasmet turėsite mokėti jos priežiūros mokestį. Langelyje apačioje įrašykite rangovo priežiūros už elektrinę mokestį per metus. Jei šiuo metu priežiūros mokesčio dydžio nežinote, įrašykite 20 EUR (tai yra priežiūros kainos vidurkis už 1 kW per metus):

EUR / 1 kW
Įveskite skaičių

Per metus priežiūros mokestis:

€0

Iš viso - metiniai pasaugojimo ir priežiūros už elektrinę mokesčiai:

Metiniai elektros pasaugojimo mokesčiai:

€0

Kiek sutaupote naudodami saulės gaminamą energiją?

Jūsų sutaupyta suma:

€0 per metus

Kiek jums kainuos ir per kiek laiko atsipirks saulės elektrinė?

Jums reikia įsirengti 0 kW galios elektrinę.

Jos kaina yra €0 Informacija

Saulės elektrinės atsipirkimas metais:

Statant elektrinę savo lėšomis

0

Su APVA parama visiems vartotojams Informacija

0

Jei pasinaudosite parama pažeidžiamoms vartotojų grupėms Informacija

0

Vartotojų aljansas 2022 m. lapkritį paskelbė kolektyvinio nutolusios saulės elektrinės pirkimo kampaniją. Vartotojų registracija vyksta svetainėje www.solemio.lt iki 2023 m. kovo pabaigos. Jei norite gauti informacijos apie kitas Vartotojų aljanso kampanijas, laukelyje apačioje įveskite savo el. pašto adresą.

CLEAR-X projektas finansuojamas Europos Sąjungos tyrimų ir inovacijų programos „Horizon 2020“, dotacijos sutartis Nr. 101033682.

Paskaičiuokite, kokią dalį elektros jūs suvartosite iškart (saulėtu metu), o kiek atiduosite pasaugoti į tinklą ir sunaudosite tamsiu paros laiku. Įprastai šis santykis būna apie 60/40 (procentais). Jei daug elektros vartojate dienos (šviesiu) metu – tada galite įvesti 70-80 proc. Jei dienos metu vartojate mažai, o daugiau vartojate vakare – tada jūsų atsakymas galėtų būti 20 ar 30 proc. Kuo daugiau Jūsų pasigamintos elektros energijos sunaudosite namie iškart šviesiu paros metu, tuo mažiau sumokėsite už pasaugojimą. Šiuo metu 1 kWh pasaugojimo tarifas yra EUR (). 1 kWh pasaugojimo tarifas yra EUR + pridėtinės vertės mokestis (PVM = 21 proc.).
Lietuvoje vieno kilovato saulės elektrinės įrengimas arba įsigijimas saulės parke kainuoja apie eurų.
Apie 30 proc. investuotos sumos
Apie 85 proc. investuotos sumos