Skirtingos kokybės prekės? Pranešk! (2018)

Dalintis:

Vokietijoje pirktas šokoladas skanesnis, nei tokio pat ženklo skanėstas, pirktas Lietuvoje (pasirodo, jame daugiau kakavos!), o Prancūzijoje įsigytas išmanusis telefonas turi daugiau funkcijų ir geresnę kamerą, nei analogiška prekė, siūloma Lietuvos parduotuvėje? Ne vienam mūsų pažįstama situacija – tenka pasijusti „antrarūšiais“, nes mūsų šalies pardavėjai siūlo prastesnės kokybės prekes.

Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas (LVOA) kviečia prisijungti prie projekto „Skirtinga kokybė? Pranešk“ iniciatyvos, rinkti ir viešinti faktus apie skirtingos kokybės produktus.

Projekto vadovas Tomas Kybartas sako, kad Lietuvai tapus ES nare ir tautiečiams dažniau įsigyjant įvairių prekių užsienio valstybėse pastebima, kad tų pačių ženklų prekių kokybė Lietuvoje ir tam tikrose užsienio šalyse, ES senbuvėse (Anglija, Prancūzija, Vokietija ir kt.) ženkliai skiriasi, nors prekių kaina toli gražu nėra mažesnė. Nusipirkę prastesnės kokybės prekę vartotojai neretai nusivilia žinomo gamintojo preke ir tai savo ruožtu kenkia žinomų ženklų reputacijai. Kokybės skirtumai pastebimi įvairių prekių grupėse – nuo maisto ar buitinių prekių iki televizorių, žoliapjovių ir šampūnų.

LVOA sukūrė portalą www.pranesu.lt, kuriame kiekvienas vartotojas gali pateikti savo pranešimą apie skirtingos kokybės prekes. Pranešimai bus viešinami, apibendrinti duomenys skelbiami, signalai perduodami atitinkamoms institucijoms – taip vartotojai skatins pardavėjus elgtis sąžiningai ir tiekti mums tokios pat kokybės produktus, kaip ir ES senbuvių šalių piliečiams.

Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas – tai skėtinė organizacija, jungianti 10 nevyriausybinių vartotojų organizacijų, aktyviai ginanti Lietuvos vartotojų interesus įvairiose srityse. LVOA – Lietuvos atstovai BEUC (Europos vartotojų organizacija). Daugiau informacijos – www.lvoa.lt

Projektą „Skirtinga kokybė? Pranešk“ iš dalies remia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Kontaktinis asmuo
Tomas Kybartas
Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas
+37069134864
info@lvoa.lt