Vartotojams, perkantiems saulės elektrinę kolektyviai, tiekėjai pasiūlė išskirtines sąlygas

Dalintis:

Surinkusi keturių tiekėjų pasiūlymus Vartotojų aljanso komanda pradeda aktyvią saulės elektrinių kolektyvinio pirkimo kampanijos dalį. Per septyniems šimtams vartotojų bus siūloma geromis sąlygomis įsigyti saulės elektrines, pasirašant sutartis su tiekėjais dar šią vasarą. Tokia kolektyvinio pirkimo kampanija Lietuvoje daroma pirmą kartą.

Trys tiekėjai – UAB „ITP Solar“, UAB „Saulės grąža“ ir UAB „Sonergy“ – siūlys vartotojams ant stogų įrengiamas saulės elektrines, o UAB „Evecon“ – saulės parko dalį. Pastaroji galimybė ypač naudinga gyvenantiems daugiabučiuose, kadangi nereikia turėti savo stogo ar sklypo.

„Pavasarį paskelbėme tiekėjų paiešką ir su atsiliepusiais į šaukimą tiekėjais derėjomės dėl geriausių vartotojams sąlygų. Mums ypač svarbu, kad būtų naudojami aukščiausios kokybės saulės moduliai. Saulės parke ir saulės elektrinėse ant stogų bus naudojami moduliai, kuriuos nepriklausomi ekspertai įvertino kaip „labai gerus“, – teigia Kęstutis Kupšys, Vartotojų aljanso viceprezidentas bei Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys.

Kol moduliai buvo testuojami nepriklausomoje laboratorijoje ir vyko tiekėjų atranka, kolektyvinio pirkimo kampanija solemio.lt susidomėjo 741 vartotojas (liepos  25 d. duomenimis). Šiems vartotojams išsiųsti elektroniniai laiškai, kviečiantys pereiti prie aktyvių veiksmų. Šiuo metu registracija dar vyksta, tad į kolektyvinio pirkimo kampaniją dar gali jungtis visi susidomėję gyventojai.

„Vartotojams, kurie jau užsiregistravo, beliko tik paspausti mygtuką tam, kad jų adresu tiekėjas išsiųstų konkretų pasiūlymą. Saulės parko įsigijimo atveju vartotojas atsisiunčia sutartį iš tinklapio, ją užpildo ir pasirašo elektroniniu parašu“, – apie pirkimo procesą pasakoja K. Kupšys.

Siekdamas palengvinti įsigijimo procesą, Vartotojų aljansas darbo dienomis 10-16 val. visus vartotojus konsultuoja nemokama telefono linija: 8 670 000 66.

Kolektyvinio pirkimo kampanija solemio.lt – tai ES finansuojamo tarptautinio projekto CLEAR-X dalis. Jo dėka vartotojai šešiose ES šalyse įsigyja saulės elektrines bei energetiškai efektyvesnius buities prietaisus, o jų kolektyvinį pirkimą koordinuoja tose šalyse įsikūrusios vartotojų organizacijos.

Asmuo kontaktams su spauda: Kęstutis Kupšys, tel. +37069876444

Apie Vartotojų aljansą

Vartotojų aljansas – vartotojams atstovaujanti asociacija, siekianti palankaus vartotojams teisinio reguliavimo ir atliekanti šviečiamuosius, informacinius projektus įvairiose srityse (švarios energetikos, tvaraus transporto, elektroninės komercijos, vartojimo ginčo šalių taikinimo ir kitos srityse). Plačiau – vartotojualjansas.lt.

Apie CLEAR-X

CLEAR-X – tai Europos Komisijos agentūros CINEA finansuojamo „Horizon 2020“ projekto „Consumers Leading the EU’s Energy Ambition Response, Expansion“ sutrumpinimas. Bendras projekto tikslas – suteikti vartotojams galimybę dalyvauti energetikos transformacijos procesuose, investuojant į atsinaujinančius energijos šaltinius ir energiją taupančias technologijas. Projektu siekiama palengvinti vartotojų prieigą prie atsinaujinančios energijos šaltinių už prieinamą kainą, teikiant patikimą informaciją ir organizuojant kolektyvinio pirkimo schemas. Viena iš projekto veiklų – patobulinta reguliavimo sistema. Projekto finansavimo sutarties Nr. 101033682.