Vartotojų aljansas inicijuoja grupės ieškinį dėl paviešintų CityBee klientų asmens duomenų

Dalintis:

2021 m. automobilių nuomos paslaugą teikianti įmonė UAB „CityBee Solutions“ (UAB „Prime Leasing“) paskelbė, kad iš įmonės duomenų  bazės buvo pavogti  ir  paviešinti  daugiau  nei  110  000 vartotojų asmeniniai duomenys (vardai, pavardės, asmens  kodai, telefonų  numeriai,  elektroninio pašto ir gyvenamosios vietos adresai, vairuotojų pažymėjimo numeriai, paskyrų slaptažodžiai ir kt.). Dėl šio įvykio vartotojai patyrė nemažai nepatogumų bei nuostolių: turėjo pakeisti paskyrų įvairiose svetainėse slaptažodžius, keisti banko korteles, vairuotojų pažymėjimus, net telefono numerius.

Vartotojų aljansas rengia grupės ieškinį teismui dėl vartotojų patirtos žalos atlyginimo ir kviečia prisijungti nukentėjusius asmenis. Vartotojų patogumui sukurta speciali informacinė sistema https://www.CBgrupe.lt/, kurioje galima užpildyti pareiškimo formą, rasti atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus, stebėti, kaip vyksta procesas, prireikus – susisiekti su ieškinio iniciatoriais.

Nerimaujate, ar bus užtikrintas jūsų asmens duomenų saugumas? Vartotojų aljansas bendradarbiauja su įmone MarkID, kuri yra sukūrusi el. parašų sprendimą @Mark Sign (https://marksign.lt/). Sprendimas atitinka ES eIDAS reikalavimus, todėl vartotojai gali patogiai ir saugiai pasirašyti visus reikiamus dokumentus nuotoliniu būdu.

Vartotojų aljanso manymu, grupės ieškiniai, dar tik žengiantys pirmuosius žingsnius Lietuvoje – efektyvi priemonė vartotojams apginti savo teises, pažeidus kolektyvinius interesus (pavyzdžiui, atšaukus renginį, išleidus brokuotą prekių partiją ar pan.), todėl skatina vartotojus aktyviai pasinaudoti šia galimybe. Ieškiniu bus siekiama piniginės kompensacijos priteisimo kiekvienam nukentėjusiam asmeniui, tačiau svarbiausia – paskatinti verslininkus daugiau dėmesio skirti vartotojų teisėms ir užtikrinti asmens duomenų apsaugą.

Kaip prisijungti prie CB grupės ieškinio? Apsilankykite portale https://www.CBgrupe.lt ir užpildykite prašymą. Nedelskite, prisijungti prie grupės ieškinio galima  iki 2022 m. liepos 4 d.!

Vaizdo informacija

https://youtu.be/c2xf8yysPd0

Daugiau informacijos suteiks Vartotojų aljanso viceprezidentas Rytis Jokubauskas

Tel. +370 61182254,  el. paštas Rytis.Jokubauskas@vartotojualjansas.lt