Kaip reaguoti į elektros tiekėjo sprendimą nutraukti fiksuotos kainos sutartis

Dalintis:

 Nepriklausomo elektros tiekėjo „Perlas Energija“ sprendimas panaikinti fiksuotos kainos planus įnešė nemažai nerimo. Vartotojai nežino, kaip jiems elgtis – ar skubėti nutraukti sutartis ir ieškoti kitų tiekėjų, o galbūt galima atsisakyti pakeitimų ir reikalauti elektros tiekimo už sutartą kainą.

Nors kai kurie vartotojai jau nutraukė sutartis, Vartotojų aljansas pataria vartotojams nesiimti skubių sprendimų ir palaukti, kaip situaciją bei įmonės „Perlas Energija“ veiksmus įvertins valstybės institucijos. Daugiau informacijos padės vartotojams priimti sąmoningesnį sprendimą.

Pirmadienį, rugpjūčio 8 d. Energetikos reguliavimo taryba (VERT) paskelbė, kad „Perlas Energija“ sprendimas nutraukti fiksuotos kainos sutartis yra neteisėtas ir pažeidžia vartotojų interesus, o įmonės išplatinta informacija elektros energijos vartotojams dėl jau sudarytų sutarčių sąlygų pakeitimo yra neišsami, nesąžininga bei klaidinanti. VERT teigimu, vartotojai turi teisę per 30 dienų nepritarti pasiūlytam sutarties pakeitimui – jiems nesutinkant ir nepageidaujant nutraukti sutarties, lieka galioti buvusios sąlygos.

Vartotojų aljansas pataria, kad jei vartotojas, atsakydamas į „Perlas Energija“ pasiūlymą nurodo, kad nori nutraukti sutartį, reikėtų įvardinti, jog sutartis nutraukiama dėl paslaugos teikėjo ketinimo didinti kainą. Tai svarbu tuo atveju, jei vartotojas, pasirinkęs kitą elektros tiekėją, turės mokėti brangiau ir sieks kainų skirtumo padengimo.

Vartotojų aljansas mano, kad sutartyse su „Perlas energija“ numatyta galimybė vienašališkai keisti kainas yra nesąžininga vartotojų atžvilgiu ir jau kreipėsi į VVTAT išaiškinimo. Tarnyba, gavusi Energetikos ministerijos kreipimąsi skubos tvarka inicijuoja nagrinėjimą dėl nesąžiningų sąlygų nustatymo.

Energijos kainoms augant, vartotojams kyla didesnė rizika patirti energetinį skundą, todėl Vartotojų aljansas skatina piliečius aktyviau domėtis atsinaujinančių išteklių galimybėmis, naudoti saulės energiją. Aljansas su kitų Europos valstybių partneriais įgyvendina projektą CLEAR-X, kurio tikslas – padėti vartotojams kolektyviai pirkti saulės jėgaines. Registruotis ir dalyvauti projekte Lietuvos vartotojai galės jau šių metų lapkričio mėnesį.

Daugiau apie Vartotojų aljanso veiklą ir projektus sužinosite www.vartotojualjansas.lt