Vartotojų aljansas pradeda įgyvendinti projektą CLEAR-X

Dalintis:

Vartotojų aljansas nuo 2021 m. rugsėjo mėnesio Lietuvoje pradeda įgyvendinti tarptautinį projektą CLEAR-X.

Projekto tikslas pagelbėti vartotojams investuojant į atsinaujinančios energijos ir energetinio efektyvumo technologijas, kurios pagerina jų namų energinį naudingumą ir komfortą.

Vykdydama projektą Vartotojų aljanso komanda organizuos kolektyvinius saulės elektrinių individualiems namams ir nutolusių saulės elektrinių daugiabučių gyventojams pirkimus.

CLEAR-X projektą finansuoja Europos Sąjungos tyrimų ir inovacijų programa „Horizon2020“. Projekte dalyvauja šešios šalys: Bulgarija, Kipras, Lietuva, Šiaurės Makedonija, Slovakija, Slovėnija.

CLEAR-X projekto partneriai organizuos kolektyvinius pirkimus keturių AEI technologijų: šilumos siurblių šildymui ir vėsinimui, fotovoltinių sistemų, šilumos siurblių oras-vanduo ir šilumos siurblių skalbinių džiovintuvų. Šios technologijos buvo parinktos atsižvelgiant į jų energijos taupymo, CO2 mažinimo potencialą.

Vartotojų organizacijų ekspertai išbandys gaminius ir tiesiogiai bendradarbiaus su sertifikuotais montuotojais, tai užtikrins, kad vartotojai gautų paslaugą, kuria gali pasitikėti.

Projektas baigsis – 2024 m.