Vartotojų aljansas pateikė pasiūlymus dėl atstovaujamųjų ieškinių

Dalintis:

2022 m. spalio 12 d. LR Seime buvo svarstomos Civilinį procesą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės aktų įgyvendinimo įstatymo nuostatos, reglamentuojančios ieškinių dėl teisių gynimo priemonių taikymo (atstovaujamųjų ieškinių) teikimą. Vartotojų aljansas pastebi – įstatymo projekte numatoma tvarka, kad nukentėjusių vartotojų grupę reikia sudaryti prieš kreipiantis į teismą, pavers vartotojams naudingus mechanizmus deklaratyviais ir praktiškai beveik nenaudojamais, kaip nutiko grupės ieškiniams iki paskutinių pakeitimų.

Vartotojų aljansas siūlo nustatyti vėlyvą opt-in principą, kuris reiškia, kad vartotojai gali prisijungti prie ieškinio ne tik pradinėje, bet ir galutinėje ieškinio nagrinėjimo stadijoje, kai daliniu sprendimu jau nustatyta verslininko atsakomybė (kaltė) ir lieka nuspręsti tik dėl kiekvieno individualaus vartotojo reikalavimo (žalos atlyginimo ar kompensacijos dydžio). Tokia tvarka sėkmingai veikia ES valstybėse, pvz. Prancūzijoje ir Italijoje.

Vartotojų aljanso viceprezidento Ryčio Jokubausko teigimu, priėmus Vartotojų aljanso rekomenduojamas nuostatas vartotojai galėtų kokybiškiau ginti savo interesus ir realiai naudotis atstovaujamųjų ieškinių teikiamomis galimybėmis.

Žiūrėkite R. Jokubausko vaizdo komentarą https://youtu.be/mMDlqZTdqbY/