Vartotojų aljanso veiklos stiprinimas 2024

Dalintis:

Vartotojų aljansas – skėtinė NVO, jungianti vartotojų asociacijas. Šiuo projektu siekiama sustiprinti Vartotojų aljanso (VA) veiklas, kurios ženkliai prisidėtų prie VA institucinio stiprėjimo. Projekte planuojamos 8 veiklos:

  1. Advokacija. VA aktyviai veikia teisėkūroje – teikia pastabas ir pasiūlymus įvairiems teisės aktams, taip pat bendradarbiauja su institucijomis, prie kurių veikia nuolatinės tarybos, kuriose dalyvauja ir VA atstovai. Tai viena kertinių VA veiklų.
  2. Vartotojų teisių apžvalga: 2022-2023. VA parengs vartotojų teisių situacijos apžvalgą – tokias apžvalgas VA rengė ir ankstesniais metais. Ši apžvalga lyg „šešėlinė ataskaita” yra labai geras stebėsenos įrankis, joje apžvelgiami pagrindiniai pokyčiai vartotojų teisių srityje.
  3. Rinkiminių programų analizė. Kadangi 2024 yra rinkiminiai metai, VA atliks kelių pagrindinių partijų rinkimų į Seimą programų analizę vartotojų teisių apsaugos atžvilgiu. VA ne tik analizuos, bet ir kvies politines partijas įtraukti vartotojų teisių apsaugos klausimus į savo programas. Tikimasi, kad ši analizė ne tik padės rinkėjams apsispręsti už ką balsuoti, bet ir įtakos būsimos Vyriausybės programą.
  4. Veiklos viešinimas. Ši veikla susidės iš dviejų dalių. Pirma, bus sukurti keli trumpi filmukai, skirti populiarinti VA, didinti jo žinomumą. Antra, projekto metu bus užtikrinta VA interneto svetainės priežiūra ir techninė.
  5. Narystė skėtinėje organizacijoje. VA yra Nacionalinės NVO koalicijos nare. Dalyvavimas šios skėtinės organizacijos veikloje leidžia VA komandos nariams tobulėti, kompetetingiau formuluoti pasiūlymus sprendimų priėmėjams, todėl labai svarbus VA narystės šioje organizacijoje tęstinumas.
  6. Tarptautinės veiklos organizavimas. VA yra Europos vartotojų organizacijos BEUC nare. Labai dažnai BEUC yra pagrindinis informacijos šaltinis, pagrindinis patarėjas ir pagalbininkas VA veikloje. BEUC narystė Vartotojui aljansui yra gyvybiškai svarbi.
  7. Nauji nariai. Skėtinės organizacijos viena iš paskirčių – jungti tos srities NVO. Tad VA ieškos galimų VA narių: stebės vartotojų teisių klausimais pasisakančias organizacijas, bendraus su jomis, pasakos apie narystės VA privalumus ir sieks, kad VA narystė išsisplėstų.
  8. Finansinis auditas. Finansiškai skaidri NVO sustiprina savo teikiamus pasiūlymus sprendimų priėmėjams, parodo, kad ji neturi užslėptų interesų, kad nėra kokių užslėptų jėgų, kurios daro įtaką organizacijos pozicijai. Tad VA atliks savo 2023 metų finansinės veiklos auditą.

 

Projekto įgyvendinimui NVO fondas (Socialinės apsaugos ir darbo ministerija) skyrė 30‘000 eurų.