Į vartotoją orientuota saulės energijos atsiperkamumo skaičiuoklė

Dalintis:

Jau veikia Vartotojų aljanso specialistų sukurta saulės elektrinės atsipirkimo skaičiuoklė. Aljanso ekspertų teigimu, šios skaičiuoklės privalumas ir išskirtinumas tame, kad ji skirta palyginti, ką vartotojui naudingiau pasirinkti: įsigyti nutolusios saulės elektrinės gabaliuką ar statyti saulės alaktrinę ant savo namo stogo ar kieme. Jei vienam namų ūkiui įsigyti elektrinę per brangu – galima kooperuotis su kaimynais.

„Kylančios kainos už elektrą ir šildymą skatina vartotojus pereikti prie atsinaujinančių energijos išteklių. Manome, kad jau atėjo tas laikas, kada dvejoti nebevalia, kuo greičiau vartotojai turėtų tapti gaminančiais vartotojais ir pereiti prie saulės ar kitų atsinaujinančių gamtinių šaltinių gaminamos elektros”, – sako Vartotojų aljanso ekspertai.

Vartotojų aljansas nuo 2021 metų rugsėjo Lietuvoje įgyvendina projektą CLEAR-X, padėsiantį daliai Lietuvos gyventojų pasiekti atsinaujinančios energijos technologijas ir taip susimažinti sąskaitas už elektros energiją.

Projekto metu bus organizuojami kolektyviniai vartotojų pirkimai. Vartotojai bus raginami susiburti į grupę ir palankesnėmis sąlygomis įsigyti nutolusios saulės elektrinės dalį arba įsirengti ją ant savo  namo stogo. Projektas vyks iki 2024 metų. Pirmieji kolektyviniai pirkimai numatyti kitąmet.

Projektą įgyvendina Bulgarija, Kipras, Lietuva, Šiaurės Makedonija, Slovakija, Slovėnija. Tikimasi, kad 38 tūkst. vartotojų projekto metu investuos į atsinaujinančią energetiką, daugiausia saulės elektrines. ES finansuojamą projektą koordinuoja Europos vartotojų organizacija (BEUC).

Saulės energijos naudos skaičiuoklę rasite čia>>