Išeitis elektros vartotojams – kolektyvinis pirkimas

Dalintis:

Lietuvos gyventojai ieško ne tik kaltų, bet ir išeičių. Aktyvūs piliečiai buriasi į kolektyvus ir ketina pirkti atsinaujinančią energiją iš nutolusių saulės elektrinių. Nors kelias – su povandeniniais akmenimis, vis dėlto tai gelbės nuo didelių sąskaitų.

Arūnas Marcinkevičius, savaitraštis SAVAITĖ

Vartotojų aljansas pradėjo kolektyvinio nutolusios saulės elektrinės pirkimo kampaniją. Tai pirmoji tokia kampanija, kurią Lietuvoje įgyvendina nevyriausybinė organizacija. Kolektyvinis pirkimas reiškia, kad vartotojai kviečiami ne po vieną, o kolektyviai įsigyti nutolusią saulės elektrinę.

Kaip teigia Vartotojų aljanso viceprezidentas ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys Kęstutis Kupšys, kolektyvinis pirkimas – visiškai nauja iniciatyva energetikos sektoriuje. „Surinkę bent kelių šimtų vartotojų, norinčių kuo greičiau mažinti energijos sąskaitas įsigijus dalį saulės elektrinės, paraiškas, imsimės darybų su potencialiais tiekėjais – saulės elektrinių plėtotojais. Mat kolektyvinio pirkimo nauda – stipresnis vartotojų balsas derybose su tiekėju. Taip iš tiekėjų pasiūlymų bus atrinktas variantas, ne tik palankus pagal kainą, bet ir garantuojantis ilgaamžę saulės elektros gamybą“, – dėsto pašnekovas.

Kviečiama registruotis

Tad gyventojai, norintys įsigyti dalį nutolusios saulės elektrinės, kviečiami registruotis kampanijos puslapyje www.solemio.lt. Registruotis gali daugiabučiuose gyvenantys vartotojai, taip pat tie, kurie gyvena privačiuose namuose ir dėl nepalankių sąlygų negali įsirengti saulės elektrinės ant savo namo stogo.

Tiesa, minėtas aljansas kol kas nevykdo juridinių asmenų registracijos. Be to, dera žinoti, kas Vartotojų aljansas kampanijos metu atlieka tik tarpininko vaidmenį, t.y. registruoja vartotojus, vėliau derėsis dėl kuo palankesnių sąlygų vartotojams su tiekėjais, atrinks palankiausią pasiūlymą. Tikimasi, kad jau pavasarį bus pasirinktas geriausias variantas ir pasirašytos pirmosios gyventojų sutartys.

Viskas priklausys  nuo vartotojų

Paprašytas išsamiau papasakoti apie šią iniciatyvą, K. Kupšys pabrėžia, kad […] asmenys įsigytų tokią elektrinės dalį, kuri pagamintų tiek elektros, kiek jie sunaudoja per metus. Pavyzdžiui, jei per metus šeima sunaudoja 2 000 kWh elektros energijos, tuomet reikėtų įsigyti 2kW galios elektrinės dalį.

[…]

Tai straipsnio ištrauka. Visą straipsnį kviečiame skaityti savaitraštyje SAVAITĖ NR. 52, 2022 gruodžio 29 d.

Kokios dalies elektrinės reikia Jūsų šeimos namų ūkiui, galite paskaičiuoti saulės energijos naudos skaičiuoklėje: https://vartotojualjansas.lt/saules-energijos-naudos-skaiciuokle/

Registracija kolektyvinio pirkimo kampanijai vyksta čia: www.solemio.lt

Laukiame tiekėjų pasiūlymų, daugiau informacijos čia >>