Saulės elektrinė – mažesnės sąskaitos ir energetinė nepriklausomybė

Dalintis:

Energetinė nepriklausomybė

Tradiciškai dauguma žmonių yra priklausomi nuo elektros energijos tiekėjo. Nors ir nedažnai, pasitaiko, kad sutrikus elektros energijos tiekimo tinklui, galima ilgesnį laiką likti be elektros energijos ir patirti visiško bejėgiškumo jausmą.

Tuo tarpu, jei turite saulės energijos sistemą su energijos kaupikliu, galite ir toliau gaminti elektros energiją ekstremalių situacijų metu. Tokia ramybė yra neįkainojama, jei gyvenate vietovėje, kurioje elektros tinklas nepatikimas, arba jums gresia nepalankios oro sąlygos.

Pasirinkto tiekėjo teikiama energija taip pat riboja žmonių, norinčių gyventi ne elektros tinkle, pavyzdžiui, atokiame medžioklės namelyje, galimybes. Tuo tarpu saulės energija gali būti gaminama ten, kur būtų per brangu nutiesti elektros linijas.

Be to, kylant elektros energijos kainoms, labai apsimoka ateinančius kelis dešimtmečius turėti fiksuotą elektros energijos tarifą.

Mažesnė sąskaita už elektrą

Net jei pailginsite atsipirkimo laikotarpį, paėmę paskolą projektui finansuoti, vis tiek galėsite džiaugtis mažesnėmis elektros energijos sąnaudomis nuo tos akimirkos, kai įjungsite fotovoltinę sistemą.

Naudodami tinkamo dydžio saulės elektrinę, galite smarkiai sumažinti arba visiškai panaikinti savo sąskaitą už elektrą.

Daugeliui žmonių tai ir yra įdomiausia saulės energijos naudojimo dalis: įjungti sistemą ir stebėti, kaip dingsta jų sąskaitos už elektrą.

Prie tinklo prijungta saulės elektrinė yra pelninga investicija

Jei statote prie tinklo pririštą saulės elektrinę (tokios rūšies sistemą, kurią statote, jei turite prieigą prie elektros linijų), galite tikėtis, kad investicijos į saulės energiją ilgainiui duos pelno.

Pasinaudokite skaičiuokle, kad sužinotumėte per kiek laiko Jums atsipirktų statyti saulės elektrinę arba pirkti nutolusios saulės elektrinės gabaliuką >>

Palankios vyriausybės lengvatos

Investicijos į saulės energiją tampa dar patrauklesnės, kai atsižvelgiama į vyriausybės paskatas.

Apie valstybės paramos programas gailite sužinoti APVA pusapyje >>

Pasinaudoję šiomis priemonėmis, į savo kišenę galite susigrąžinti dalį investuotų pinigų.

Tvarumas

Tvarus energijos šaltinis yra toks, kurį galime naudoti neišeikvodami energijos šaltinio. Nafta ir dujos nėra tvarūs, nes šiuos išteklius sunaudojame juos naudodami.

Saulės energija, priešingai, yra tvari, nes energijos šaltinis (saulės šviesa) nuolat papildomas. Galime naudoti saulės energiją nesirūpindami, ar neišeikvosime Žemės gamtinių išteklių ateities kartoms.

Mažai priežiūros

Saulės elektrinės sistemose nėra daug judančių dalių. Dėl to jos retai genda ir nereikalauja daug priežiūros, kad veiktų optimaliai.

Panelėms suteikiama 25 metų garantija, tačiau daugelio jų tarnavimo laikas yra daug ilgesnis. Plokštes taisyti ar keisti reikia retai, jei apskritai reikia.

Įprasta, kad per visą sistemos eksploatavimo laikotarpį bent kartą reikia pakeisti inverterį, nes inverteriams paprastai suteikiama 10-15 metų garantija. Tačiau tai maždaug vienintelė planinė priežiūra, su kuria susidursite tinklo sistemose.

Be tinklo veikiančių sistemų priežiūra yra šiek tiek sudėtingesnė, nes jose turi būti akumuliatoriai, kuriuos dažnai reikia prižiūrėti reguliariai. Tiksliau, užliejamus švino rūgšties akumuliatorius (pigiausias galimas variantas) reikia reguliariai tikrinti ir pripildyti vandeniu, kad jie tinkamai veiktų.

Tačiau pasirinkus prie tinklo prijungtą sistemą, baterijų nereikia, todėl daugumai žmonių retai reikės tikrinti, ar jų sistema prižiūrima arba keičiama.

Didina nekilnojamojo turto vertę

Nekilnojamojo turto rinkos tyrimai rodo, kad namai, kuriuose įrengta saulės energijos sistema, parduodami brangiau nei jų analogiški namai, kuriuose saulės energijos sistema neįrengta.

Neabejotina, kad saulės energijos sistemos gerokai padidina nekilnojamojo turto vertę. Namų pirkėjai saulės energiją laiko svarbiu pardavimo privalumu ir yra pasirengę mokėti didesnę kainą, kad galėtų įsikelti į saulės energija varomą namą.

Šaltinis: Internetas

Apie projektą CLEAR-X

Vartotojų aljansas nuo 2021 metų rugsėjo Lietuvoje įgyvendina projektą CLEAR-X, padėsiantį daliai Lietuvos gyventojų pasiekti atsinaujinančios energijos technologijas ir taip susimažinti sąskaitas už elektros energiją.

Projekto metu bus organizuojami kolektyviniai vartotojų pirkimai. Vartotojai bus raginami susiburti į grupę ir palankesnėmis sąlygomis įsigyti nutolusios saulės elektrinės dalį arba įsirengti ją ant savo  namo stogo. Projektas vyks iki 2024 metų. Pirmieji kolektyviniai pirkimai numatyti kitąmet.

Projektą įgyvendina Bulgarija, Kipras, Lietuva, Šiaurės Makedonija, Slovakija, Slovėnija. Tikimasi, kad 38 tūkst. vartotojų projekto metu investuos į atsinaujinančią energetiką, daugiausia saulės elektrines. ES finansuojamą projektą koordinuoja Europos vartotojų organizacija (BEUC).